فیلتر

فیلتر UF یا همان اولترافیلتراسیون دارای 7 لایه فیلتر است که از مواد مختلف از جمله منسوجات بی بافت، کربن فعال شده با روکش نقره و پوشش UF تشکیل شده که دارای گواهی NDF می‌‌باشد و می‌تواند ذراتی به اندازه 1/0 میکرومتر را فیلتر کند. بنابراین مواد آلی فرار، کلر، سموم دفع آفات، باکتریها، فلزات سنگین مانند سرب و غیره را می توان از آب زدود و چنین آب تصفیه شده ای، کیفیت لازم برای آب آشامیدنی را دارد.


 

آب تصفیه شده

با 7 لایه فیلتر با پوشش فیلتراسیون 0.1μm

سرب زدایی

فلزات سنگین مانند سرب محلول ، جیوه ، آلومینیوم ، کادمیوم و غیره را بطور موثر از بین می‌برد.

زدودن مواد سمی

مواد سمی مانند کلر، سموم دفع آفات، مواد آلی فرار و غیره را بطور موثر از بین می‌برد.

حذف باکتری ها

پوشش 1/0 میکرومتری UF تقریبا می تواند باکتری ها به اندازه 2/0-1 میکرومتری را فیلتر کند.

حذف کلر

کلر موجود در ذخایر آب شهری را از بین می‌برد.

مواد دارای گواهی NSF (بنیاد ملی علوم آمریکا)

مواد فیلتر، دارای گواهی NSF 42 ( مربوط به طعم وبوی آب) می باشد.
 
 

 

امکانات

پوشش UF
 

پوشش UF(اولترافیلتراسیون) از الیاف توخالی بسیار ریز ساخته شده است که از صدها میلیون حفره ریز در اندازه 0.1μm تشکیل شده‌است. اندازه آن، در حدود 500/1 قطر موی انسان (50μm ~) است. از این رو ، آب می‌تواند حین جدا‌کردن تعداد بیشماری از آلاینده‌ها از جمله باکتری‌ها (2/0 -1 میکرومتر) از این حفره ها عبور کند.

به طور معمول ، فشار طبیعی آب لوله‌کشی برای عبور نمکهای معدنی (Ca ، K ، Na ، P و غیره) از غشای فیلتر کافی است. بنابراین ، آب خارج شده از فیلتر غشایی UF در عین تصفیه شدن، مواد معدنی لازم برای بدن انسان را نیز حفظ می کند.

جنس این الیاف از PES (پلی سولفون) بوده که در برابر مواد شیمیایی و حرارت بسیار مقاوم است برای همین، این فیلتر بطور گسترده‌ای برای مصارف خانگی و حتی برای مصارف پزشکی در دستگاههای کلیه مصنوعی به دلیل کارایی ممتاز خود مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کربن فعال شده با روکش نقره
 

کربن فعال عموما مساحتی در حدود 1000 m2 در هر گرم را اشغال میکند. آنها جذب انتخابی را به شکل ظریفی انجام می دهند که باعث می شود عملکردهای چندگانه مانند جذب ، دفع ، بوگیری ، تغییر رنگ ، پاک سازی ، بازیابی ، کاتالیزور و غیره انجام شود.

کربن فعالی که در فیلترهای تصفیه آب بکار رفته جاذبی است که از فرآوری پوست نارگیل در دمای بالا بیش از 1500 درجه سانتیگراد ساخته شده است. بخاطر درجه حرارت بالای بخار، حفره هایی با اندازه مولکولی شکل گرفته و مجاری زیادی تولید می شود. چنین ساختاری اثرات قابل توجهی در از بین بردن ترکیبات آلی، بو و مواد گازی دارد.

این ماده می تواند ترکیبات آلی مانند فرمالدئید، تری هالومتان، ABS (سدیم آلکیل بنزن سولفونات) ، طعم ، بو ، انواع فنل و ارگانوفسفسفات مربوط به مواد پتروشیمی را حذف کند (به عنوان مثال بنزن، تولوئن). ترکیبات معدنی مانند آرسنیک (As)، کادمیوم (Cd)، کروم (Cr) را می توان به طور جزئی از بین برد، اما کلر (Cl2)، مس (Cu)، سرب (Pb)، جیوه (Hg) و سولفید هیدروژن (H2S) ) را می توان به طور موثری حذف نمود.

بایون‌تک از کربن فعال با درجه GW-H و کربن فعال با پوشش نقره و با درجه T-S استفاده می کند. اینها ظرفیت جذب سطح بالایی از ید (جذب بالا روی مولکولهای آلی) را دارند. روکش نقره، می تواند از تولید باکتری های عمومی در دستگاه تصفیه آب جلوگیری کند.

 

کلسیم سولفیت
 

کلر زدایی توسط سولفید کلسیم، فرآیندی حیاتی برای تصفیه آب است که به ویژه برای از بین بردن کلر آزاد باقی مانده در آب آشامیدنی استفاده می شود ، زیرا برای ضدعفونی کردن ذخایر آب هنگ کنگ از کلر استفاده می‌شود.

به سایرمشتقات کلر (Cl2)، سدیم هیپوکلریت، کلسیم هیپوکلریت، هیپوکلرو اسید، پرکلرین کلر آزاد موجود (FAC) و یا کلر باقی مانده آزاد (FRC) گفته می شود. علاوه بر این ، واکنش کلر با ترکیبات آمونیاک موجود در آب کلرامین (NH2Cl) را تشکیل می دهد. به این ترکیبات، کلر ترکیبی موجود (CAC) یا کلر ترکیبی ته نشین شده (CRC) گفته می شود. سایرکلرهای موجود و ته نشین شده ی آزاد و ترکیبی کلر ته نشین شده توتال(TRC) گفته می شود. TRC در آب ضدعفونی‌شده شهری یافت می شود و برای سلامتی مضر است.

سولفید کلسیم می تواند اسید هیپوکلروز مضر (HClO) را به کلرید هیدروژن بی ضرر (HCl) تبدیل‌کرده و به این شکل آب مصرفی را کلرزدایی کند. علاوه بر این از طریق کربن فعال شده توانایی حذف کلر را دارد، 99.9٪ کلر ته نشین شده توتال (TRC) را می توان با فیلترUF شرکت BioTech حذف کرد. این آب تصفیه شده، هیچ ماده مضری نداشته و قابل شرب است.

گواهی

گواهی NSF 42

مشخصات

 

اطلاعات اولیه

  • ابعاد: 80 (⌀) x 250 (H) میلی متر
  • وزن: 524 گرم
  • فشار مناسب آب: 70~500 کیلوپاسکال/ 7/0-0/5 کیلوگرم نیرو
  • 3000 لیتر(5-6 ماه/ با فرض مصرف روزانه 20 لیتر یا 5.3 گالون)
  • بسته بندی مهر و موم شده و تغییر آسان
  • مواد دارای مجوز (NSF) پارچه بافته شده ، پوشش UF ، کربن فعال شده با گرانول با روکش نقره و غیره)
  • KFDA ساخت شماره ثبت: 889