دستگاه تصفیه آب قلیایی BTM-102G

ترکیب اصلی شیمیایی بدن که60 درصد از وزن کل بدن را تشکیل می‌دهد، آب است. عملکرد کل سیستم بدن بستگی به وجود آب دارد. برای نمونه، آب، سموم را از اعضای حیاتی دفع می کند و مواد مغذی را به سلول‌های بدن می‌رساند. اما شما هر روزه مقداری از آب را از طریق تعریق، تنفس، ادرار و مدفوع از دست می‌دهید. برای اینکه بدن شما، کارش را به درستی انجام دهد، بایستی ذخیره آب بدن را با نوشیدن تقریبا 2 لیتر آب در روز تجدید کنید. آب قلیایی یونیزه: حفظ سلامتی شما مساله مهمی است. مصرف آب قلیایی یونیزه بجای آب معمولی یا تصفیه شده می تواند مشکلات گوارشی (مورد تایید وزارت سلامت غذا و دارو کشور کره) مانند اسهال مزمن، تخمیر غیر طبیعی روده، سوء هاضمه و فشار خون معده را بهبود ببخشد. مصرف آب قلیایی یونیزه راهی میان‌بر برای سلامتی است.


 

آب تصفیه‌شده

آب از طریق فیلترِ 7 لایه با فیلتر ممبران (فیلتر غشاء) 0/0001 میکرون تصفیه میشود.

سرب زدایی

فلزات سنگینی مانند سرب محلول، جیوه، آلومینیوم، کادمیوم و غیره را بطور موثر حذف می کند.

دفع مواد سمی

مواد سمی مثل کلراین، آفت کش های کشاورزی، ترکیبات آلی فرار و غیره را بطور موثر از بین می برد.

بهبود مشکلات دستگاه گوارش

وزارت سلامت غذا و دارو کشور کره، تأیید کرده که نوشیدن آب قلیایی یونیزه در بهبود مشکلات دستگاه گوارش مانند اسهال مزمن ، تخمیر غیر طبیعی روده ، سوء هاضمه و افزایش فشار خون معده مؤثر است.

پرفروش ترین محصول در کشور کره

در دسته دستگاه های یونیزاسیون آب، این محصول توانسته در دسته پرفروشترین محصول کشورکره قرار بگیرد.

ساخت کشور کره

آب یونیزه‌شده‌و فیلترهای تصفیه در کارخانه‌های بایون تک تحت سیستم کنترل بر کیفیت تولید می شود.

30 سال تجربه

بایون تک با داشتن 30 سال تجربه و بهره مندی از فن آوری صنعت تصفیه آب، بسیاری از فن آوری های ثبت شده ویونیزاسیون آب را ایجاد کرده است.

 

امکانات

الکترودهای  7 لایه از جنس تیتانیوم با پوشش پلاتینیوم

سیستم الکترولیز، بخش اصلی یونیزاسیون آب است و بنابراین، کیفیت آن، مواد تشکیل‌دهنده، طراحی، دانش استفاده ازآن و غیره، بر عملکرد فرایند الکترولیز و اثربخشی آب یونیزه تولید شده تأثیر زیادی می گذارد.

در الکترولیز کردن مولکول‌های آب به یون، الکترودها‌ نقش اصلی را برعهده دارند، بنابراین جنس الکترودها مهمترین عامل است. الکترود حین الکترولیز، درون آب خورده و حل می شود. از این رو، پس از اینکه الکترودها کاملا خورده شد، دستگاه دیگر نمیتواند عمل الکترولیز را انجام دهد. علاوه بر این، آب نیز توسط یون های الکترودِ حل شده، آلوده شده است.

بایون تک برای ساخت الکترودها از تیتانیوم با روکش پلاتین استفاده می‌کند. تیتانیوم خالص (نه آلیاژ تیتانیوم) از قدرت رسانایی بالایی برخوردار بوده و در برابر خورده شدن مقاوم است بنابراین در هسته الکترودها از آن استفاده می‌شود. به منظور محافظت بیشتر از هسته الکترود، روی سطح هسته تیتانیوم را با 99/99 درصد پلاتین (تقریباً خالص، نه آلیاژ پلاتین) و با استفاده از روش پوشش دهی ویژه DSEبه ضخامت 6 میکرومتر پوشش می دهند. با داشتن ویژگی‌هایی مانند رسانایی بالا ، دوام و پایداری حتی در دمای بالا ، روکش پلاتین سبب افزایش طول عمر و کارایی الکترودها می شود.

 

ویژگی های متمایز سیستم الکترولیز بایون تک

 • بکار بردن تیتانیوم خالص (بدون آلیاژ خالص50A) با روکش پلاتین 99/99 درصد:
 • روش آبکاری دو مرحله‌ای (DSE)
 • برجسته سازی در اثر پرداخت کردن سطح الکترودها
 • پایداری بالا و مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی
 • سطح فوق بزرگ الکترودها
 • الکترودهای 7 لایه

 

مساله مهم دیگر، مساحت کل الکترودها است. الکترولیز به طور عمده در سطح الکترودها رخ می دهد، و از این رو هرچقدر سطح الکترودها بزرگتر باشد، فرایند الکترولیز مؤثرتر است زیرا سبب آزاد شدن انرژی و الکترون بیشتری در طی فرایند می‌شود و درنتیجه حجم بیشتری هیدروژن فعال شده تولید شده و میزان پتانسیل اکسید و احیا (ORP) می تواند پایین تر باشد.

بایون تک دارای سطحی فوق بزرگ از الکترود تک لایه است. مدل "الماس سیاه" دارای 7 لایه است، بنابراین کارایی الکترولیز را می تواند به حداکثر برساند.

حداکثر قدرت کاهنده (*mv 500-)

بخش اصلی سیستم الکترولیز آب یونیزه، محفظه آن است. بایون تک با استفاده از "تیتانیوم با روکش پلاتین" که توسط فناوری جدید تولید شده عمل الکترولیز موثرتر انجام می‌شود.

در طی فرآیند الکترولیز ، یون هیدروژن مثبت (H +) انرژی و الکترون را از کاتد دریافت می‌کند تا به اتم هیدروژن (H) یا گاز هیدروژن (H2) تبدیل شود. محصول دیگری که تولید می‌شود، یون های هیدروکسیل (OH-) بوده که یک عامل کاهنده قوی با ارزش ORP منفی است. هر قدر ORP پایین تر باشد، قدرت کاهنده بیشتری دارد. دستگاه یونیزه کننده بایون تک قادر استmv 500- (که سطح فوق العاده پایینی است) ORP آب قلیایی تولید کند.

*این مقداری است که در شرکت تولید می شود. مقدار ORP واقعی به دلیل کیفیت ورودی مختلف آب ممکن است متفاوت باشد.

ثبت اختراع سیستم هوشمند پاکسازی خودکار

سیستم پاکسازی خودکار در ازای هر 10 لیترآب مصرفی، بکار می‌افتد تا الکترولیز بتواند ادامه داشته باشد. این روند به مدت 30 ثانیه ادامه دارد و پس از خاموش شدن دستگاه، بطور خودکار انجام می شود. سپس اتصال الکتریکی کاتدها و آندها را تعویض می کند. کاتد ها آند می شوند و بالعکس. این عمل، مواد معدنی مانند کلسیم ، منیزیم و غیره را که روی الکترودها می چسبند، بطور موثری از بین می برد.

پس از اتمام پاکسازی خودکار، مواد جدا شده در آب حل شده و با فرآیند تخلیه خودکار تخلیه می شوند. بعدازآن می توان الکترودها و محفظه الکترولیز را تمیز کرد تا سیستم الکترولیز طول عمر بیشتری داشته باشد.

انتخاب 6 مرحله ای آب یونیزه اسیدی /قلیایی

دستگاه یونیزاسیون بایون تک قادر است طی 6 مرحله آب اسیدی/قلیایی را با پی‌اچ های اسیدی، بازی و خنثی (pH 7) تولید کند. آب یونیزه قلیایی 4 گزینه سطح pH دارد:

(pH 7.5, pH 8.5, pH 9.5 & pH 10)

و آب اسیدی یونیزه 2گزینه سطح pH دارد (pH 3.5 & pH 5.5)

آب یونیزه شده با سطوح مختلف pH کاربردهای متفاوتی دارد. برای مثال ، از آب اسیدی با pH 5.5 و pH 3.5 به ترتیب می توان برای شستشوی صورت و شستشوی عمومی استفاده کرد. به همین ترتیب ، آب قلیایی با pH 7.5 و 8.5 برای نوشیدن مناسب است و pH 9.5 مناسبِ پخت و پز است. برای آگاهی از جزئیات می توان به نمودار و صفحه اپلیکیشن مراجعه نمود.

به حداقل رساندن خوشه مولکولی آب
نوعگروه مولکول آب
آب شهری (pH 7.5)104.8479Hz
آب یونیزه اسیدی (pH 2.8)55.2724Hz
آب یونیزه قلیایی (pH 9)50.3593Hz
آب یونیزه قلیایی (pH 10)50.076Hz

طبق نمودار، خوشه مولکولی آب بعد از فرآیند الکترولیزی که توسط دستگاه یونیزاسیون بایون تک انجام می شود تقریباً به اندازه نیمی از آب شیر تصفیه نشده است. (فارغ از اسیدی یا قلیایی بودن) برخی از گروه های مولکولی بزرگ آب (خوشه ها) از انرژی حاصل از فرآیند الکترولیز استفاده کرده تا به گروه های مولکولی کوچکتر آب تبدیل شوند. بنابراین میانگین اندازه خوشه آب کوچکتر است.

اولترافیلتراسیون (فراپالایش)

فیلتر بایوتک مجهز به پوشش اولترافیلتراسیون بوده و می تواند حتی باکتری هایی به اندازه 0/0001 میکرون  را حذف کند. علاوه بر این ، دارای 7 لایه تصفیه، مانند کربن فعال شده با روکش نقره بوده که ماده اصلی فیلتر است و قابلیت استریلیزه و سرکوب رشد باکتری را تقویت می‌کند.

علاوه بر این ، ناخالصی های دیگری مانند سرب ، جیوه ، ترکیبات آلی فرار، کلر و غیره نیز قابل زدودن هستند. از این رو، آب خالص به دست‌آمده، قابل آشامیدن است.

یادآوری تعویض فیلتر

جریان آب با دقت توسط سنسور ردیابی شده و عمر باقیمانده فیلتر روی نمایشگر نمایش داده می شود. فیلتر باید بعد از3000 لیتر آب تصفیه شده، عوض شود، دستگاه یونیزاسیون آب با صدا و پیامی که روی نمایشگر ظاهر می‌شود به شما یادآوری میکند که فیلتر را عوض کنید.

سیستم خود تشخیصی

سیستم خود تشخیصی با تجزیه و تحلیل عملکرد خرابی و نمایش آن روی صفحه نمایشگر تعمیر را آسان می‌کند. علاوه بر این، سیستم ایمنی قادر است در صورت تشخیص جریان بیش از حد جریان برق دستگاه را به طور خودکار قطع کند.

اعلام وضعیت

دستگاه یونیزاسیون بایوتک وضعیت pH آب را از طریق صدا اعلام می کند و به کاربران یادآوری می‌کند کدام نوع از آب اسیدی / قلیایی برای استفاده دردسترس است. در صورت انتخاب هر نوع حالت اسیدی ، پس از اعلام وضعیت، موسیقی پخش می شود تا به کاربران یادآوری کند که آب برای نوشیدن مناسب نیست. هنگام پاکسازی خودکار نیز هشدار صوتی وجود دارد..

گواهینامه ها

 

گواهینامه EMC

گواهینامه LVD

گواهینامه GMP

گواهینامه KFDA

گواهینامه FDA

گواهینامه NSF 42

مشخصات

 

اطلاعات اولیه

 • ابعاد: 280 x375 x155 میلی متر
 • وزن: 6 کیلو گرم
 • تولید برق: 220 وات-230 وات، 50 هرتز-60 هرتز
 • مصرف برق: 150 وات -200 وات
 • فشار مناسب آب: 70~500 کیلوپاسکال/ 7/0-0/5 کیلوگرم نیرو/سانتی متر
 • دمای  مناسب: 5-30 درجه سانتی گراد/ 41-86 درجه فارنهایت
 • دستگاه های حفاظت: 2 سنسور درجه حرارت داخلی (تنظیم مجدد خودکار)
 • صفحه لمسی
 • صفحه نمایش ال سی دی
 • اعلام وضعیت عملیات
 • مناسب برای دیوار و روی میز

سیستم برق

 • الکترولیز/برق کافت مداوم
 • عادی: 1.5 لیتر در دقیقه (+ 0.5 لیتر) (در 196.1 kPa / 2.0 kgf / cm2)
 • حداکثر: 3.3 L / Min (در 323.6 kPa / 3.3 kgf / cm2)
 • 4 مرحله از آب یونیزه قلیایی (pH 7.5/8.5/9.5/10)
 • 2 مرحله آب یونیزه اسیدی (pH 3.5 / 5.5)
 • آب خالص خنثی (pH 7)
 • پاکسازی خودکار (مدت زمان تمیز کردن 30 ثانیه/ 8/0 لیتر حجم زهکشی)
 • 7 الکترود تیتانیومی پوشش داده شده با پلاتین (تیتانیوم خالص و پلاتین مورد استفاده)

گواهینامه و ثبت نام

 • KFDA ساخت شماره ثبت: 889
 • مجوز محصول لیست دستگاههای پزشکی: 09-387
 • تجهیزات کلاس 2 ، نوع B
 • CE / FDA کلاس 1 / GMP / KFDA

سیستم فیلتراسیون

 • 3000 لیتر (5 - 6 ماه / با فرض مصرف روزانه 20 لیتر یا 5.3 گالون)
 • کنتور طول عمر فیلتر
 • یادآوری تعویض فیلتر
 • مواد دارای مجوز بنیاد ملی علوم (پارچه بافته شده، پوشش اولترافیلتراسیون ، کربن فعال شده گرانول با روکش نقره و غیره)